הכנת מסיכת פנים לטיפול בעור המגורה בבית מ-3 מרכיבים בלבד

לאורך מגפת הקורונה, למדנו להכיר בחשיבות עטיית המסכות לאור יכולתן לסייע בהאטת התפשטות מחלות ונגיפים. עם זאת, אנו עלולים לסבול מגירוי באזורים המכוסים במסכה. ואכן, רבים סובלים בשנה האחרונה מבעיות עור הכוללות יובש, גירוי או אפילו התפרצויות.

לורה צ'אקון-גארבטו, מדריכת תזונה בחברת הרבלייף וקוסמטיקאית,  מנדבת טיפים לטיפול ומניעת נזקים לעור בעקבות עטיית מסיכה:

  • בחירה –    הקפידו לבחור במסכה שמונחת בנוחות ועשויה מחומר נושם. פוליאסטר למשל עלול ללכוד זיעה, לגרום לגירוי ולעודד היווצרות אקנה. העדיפו מסכות מכותנה, הן מסייעות בספיגת הזיעה ומאפשרות לעור לנשום. הימנעו משימוש חוזר במסכה, למניעת התפשטות חיידקים ובקטריה. החליפו ושטפו את המסכה באופן קבוע , שמרו על היייגנה.
  • הכנת העור- הכינו את עורכם לפני עטיית המסכה: רצוי להשתמש בקרם לחות לפני עטיית המסיכה שיסייע במניעת גירוי. המומלצים הם קרמי לחות מועשרים במרכיבים דוגמת קמומיל ואלוורה הידועים בסגולות הלחות המרגיעות שלהם.
  • הימנעות- הימנעו מאיפור כבד ושומני מכיוון שהוא עלול לסתום את הנקבוביות. אם אתן מתאפרות, חפשו איפור מינרלי ורכיבים דוגמת טיטניום דיאוקסיד, הסופח שומן על פני העור.
  • טיפול אחרי שימוש – לאחר יום ארוך של עטיית מסכה, דאגו לטפל בעור עם מוצרים נטולי סולפטים ועשירים בלחות. סולפטים הם דטרגנטים עוצמתיים המשנים את מבנה הליפידים בשכבת האפידרמיס העליונה וגורמים לגירוי. לאחר הסרת המסכה, הקפידו לשטוף את הפנים עם תכשיר ניקוי עדין מועשר במרכיבי לחות שיסייעו בהסרת לכלוך ושומן. הימנעו משימוש במים חמים שעלולים לגרות ולייבש את העור והעדיפו מים פושרים שיסייעו במניעת גירויים נוספים. סיימו עם הנחת קרם לחות מועשר בנוגדי חמצון ושמנים אתריים שישקמו וירגיעו את העור.
  • הכינו לבד! אם אתם חווים יובש, גירוי או גירוד מוגברים תוכלו גם להכין מסכה עשירה בלחות.

להכנת מסיכה בבית תזדקקו רק לשלושה מרכיבים פשוטים:

  • 3 כפות שיבולת שועל
  • 2 כפות ג'ל אלוורה
  • כף דבש

הוראות הכנה: בשלו את שיבולת השועל במיקרוגל עם 2 כפות מים למשך 20 עד 30 שניות. הוציאו מהמיקרוגל והוסיפו לשיבולת השועל החמה 2 כפות ג'ל אלוורה מרגיע- מומלץ: HERBAL ALOE של הרבלייף וכף דבש. הניחו לשיבולת השועל להתקרר ואז הניחו את התערובת על הפנים, רצוי בעזרת מברשת מיועדת לפנים. השאירו למשך 15 עד 20 דקות. שיבולת שועל ודבש ידועים בסגולות הלחות שלהם, וג'ל אלוורה מכיל מרכיבים המרככים את העור.

לסיום, הסירו עם מים חמימים ותכשיר ניקוי עדין נטול סולפטים.

הכתבה באדיבות הרבלייף

אודות הכותב/ת

כתוב תגובה