המדריך לצביעת שיער ביתית!

מראה שיער מטופח ומוקפד הוא המסגרת ההכרחית לכל לוק. שיער מרושל, דהוי, עייף ועם שורשים (נוסח עדיין-לא-קפצתי-למספרה) יכול להחריב לנו את המראה בפרט ואת היום בכלל (לא  סתם נטבע לשון המשפט "bad hair day"). במציאות שפוקדת אותנו בימים אלו, בצל נגיף הקורונה, שמירה על שיער בריא, נקי ומטופח היא משימה יומיומית הטומנת בחובה תחזוקה שוטפת,

מראה שיער מטופח ומוקפד הוא המסגרת ההכרחית לכל לוק. שיער מרושל, דהוי, עייף ועם שורשים (נוסח עדיין-לא-קפצתי-למספרה) יכול להחריב לנו את המראה בפרט ואת היום בכלל (לא  סתם נטבע לשון המשפט "bad hair day").

במציאות שפוקדת אותנו בימים אלו, בצל נגיף הקורונה, שמירה על שיער בריא, נקי ומטופח היא משימה יומיומית הטומנת בחובה תחזוקה שוטפת, כמו חפיפה נכונה, צביעה נכונה ופעולות שימור.

שוק צבעי השיער הצומח והעשיר בחידושים ידידותיים למשתמשת, הפך את "הצביעה הביתית" למשימה קלה ונוחה הרבה יותר מאשר בעבר- גם לאלו שרגילות בדרך קבע ללכת למספרה במיוחד.

צביעת שיער כבר מזמן איננה נחלתן הבלעדית של המספרות. בזמן שנוח לך, במקום שמתאים לך – בבידוד/ בשהות ארוכה בבית או סתם כי את כרגע חוששת לצאת למקומות הומים…

ובנינו  – זה גם הרבה יותר זול.

כך תוכלי לצבוע את שיערך בעצמך

 • בראש ובראשונה, חשוב לזכור! – כל גוון שיער, טבעי או צבוע, יכול בקלות להפוך לגוון כהה. הבעייתיות מתעוררת כשרוצים לחזור לגוון בהיר לאחר הצביעה (כלומר אם בא לך גוון בהיר יותר ממה שיש לך, קחי בחשבון, מדובר בתהליך ארוך וקשה).
 • לכן, אם את מתלבטת בין שני גוונים ולא יודעת במה לצבוע, העדיפי את הגוון הבהיר יותר.
 • בבחירת הצבע, חשוב להתייחס למפת הגוונים הנמצאת בגב אריזת צבע השיער, בתקשור על מדפי צבעי השיער, או בקטלוגים של מותגי צבעי השיער השונים בחנות. מפה זו מתייחסת לתוצאה בהתאם לגוון השיער הטבעי/הנוכחי שלך. חשוב להתאים בין גוון שיערך לבין הצבע שעל גבי האריזה, על מנת שיתקבל הצבע הרצוי והמתאים לך. ב
 • אם ברצונך לבצע שינוי צבע קיצוני מכהה לבהיר, יש צורך לבצע הבהרה. יחד עם זאת, אם צבעת את שיערך לבלונד, תוכלי לשמר את התוצאה על-ידי צביעה ביתית.
 • מריחה נכונה: בתהליך מריחת הצבע, חשוב למרוח בשבילים, מהחלק הקדמי של הראש אחורה, מהמצח לכיוון הקדקוד והעורף. מומלץ להקפיד על שבילים ישרים בכדי שיהיה סדר במריחת הצבע.
 • ערבוב הצבע: ראשית יש לרוקן בקערה את קרם הצבע, לאחר מכן להוסיף את החמצן ולערבב היטב עד קבלת מרקם אחיד. ישנן ערכות אשר מכילות בקבוק לערבוב קרם הצבע והחמצן, ולכן אין צורך להשתמש בקערה.
 • לאחר המריחה, יש להישאר עם הצבע לפני השטיפה כ- 30-40 דקות, תלוי באחוז החמצן ובהתאם להוראות השימוש אשר בעלון בתוך כל ערכה שקונים.
 • כמו-כן, לא מומלץ לצבוע בבית עם חמצן יותר מ- 9%. שימוש באחוז חמצן גבוה דורש צביעה במספרה.
 • יש לבצע בדיקת אלרגיה 48 שעות לפני השימוש.

 

סוגי צביעה שונים

רגע לפני צביעת השיער, חשוב לאבחן מהי מטרת הצביעה? כיסוי שיער לבן, כיסוי שורשים, חידוש צבע קיים או שינוי צבע?

כיסוי שיער לבן מלא או חלקי: 100% כיסוי מיועד למי שכבר כל השורשים שלה לבנים. במקרה כזה יש צורך בצבע עם מרקם עשיר למתן כיסוי מלא, כמו אקסלנס וקולור נטורלס. אפשרות נוספת היא להשתמש באוליה, המצטיינת בטכנולוגיה מבוססת שמנים וללא אמוניה לניחוח נעים במהלך הצביעה.

כיסוי חלקי לכמות קטנה של שיער לבן: אם רק תרצי לתחזק את הצבע הקיים ויש לך מעט שערות לבנות שזורות בשיער, אין צורך באחוז כיסוי גבוה, וניתן להסתפק גם ב-70% כיסוי. התוצאה המתקבלת היא טבעית וחיונית יותר. כך למשל, צבעי השיער של קסטינג,  ללא אמוניה ובטכנולוגיה מיוחדת של גוון על גוון לטשטוש ולמתן גלוס לשיער.

קיט מול מיני קיט: ההבדל העיקרי בין ערכות צבעי השיער הוא בגודל המוצרים הנמצאים בתוך הערכה. ההרכב הוא לרוב זהה (קרם צבע, חמצן, כפפות וקרם מטפח – מסכה, מרכך או שמפו). התוצאה המתקבלת היא אותה התוצאה.

S.O.S: לא הספקת לצבוע ורואים את השורש? הכירי את מג'יק ריטאצ', פתרון מושלם, מיידי וזמני לכיסוי השורשים… עד אשר יהיה לך זמן לצבוע את השיער. יורד בחפיפה, מגיע במספר גוונים, גם לכיסוי שורשים לבנים,

ועכשיו חדש, גם לכיסוי שורשים כהים! (לבעלות שיער כהה שצובעות לבלונד).

1,2,3…. וואו!

אחד מציונים הדרך החשובים שנרשמו בתחום צביעת השיער ושמירה על מראהו הוא – המוצר מג'יק ריטאצ', שנועד לכסות את שורשי השיער הלבנים בתוך שניות. פתרון זמני (נשטף בחפיפה) לכיסוי מידי. עד הצבע הבא!

בלונדיניות מהשורש!

ובימים אלה, סדרת מג'יק ריטאצ' התרחבה, וידיד חדש הצטרף לשורותיה: מג'יק ריטאצ' DARK ROOTS, המכסה באופן מידי את השורשים הכהים של צבועות השיער הבלונדיני.  פתרון זמני המאריך את משך הזמן עד לצביעת השיער הבאה.

המדריך המהיר, שלב אחרי שלב השימוש

 • הסירי את תכשיטייך לפני תחילת הצביעה.
 • שמרי על ניקיון העור, מומלץ למרוח קרם לחות סביב הפנים ומסביב לאוזניים למניעת הכתמה.
 • זכרי לכסות את כתפייך במגבת, לשמירה על ניקיון הבגדים.
 • היעזרי בשעון כדי שתוכלי לעקוב במדויק אחר הזמנים.
 • בערכות מסוימות כמו למשל בקסטינג קרם גלוס, בהתאם להוראות השימוש רצוי להרטיב מעט את השיער ללא חפיפה לפני הצביעה, על מנת לשפר  את ספיגת הצבע בשיער ואת אחידות תוצאת הצבע.
 • יש לשים את הכפפות להגנה המצורפות לערכה לפני תחילת הצביעה.
 • לאחר מכן ניתן להתחיל בתהליך הצביעה.
 • לפני תחילת השימוש במוצר : יש להסיר את כל העצמים העשויים מתכת מהשיער לפני הצביעה ולהרחיקם בזמן הצביעה. אסור להשתמש באביזרי עיצוב שיער ממתכת.

באדיבות: נטע קרצו-נייגר, לוריאל פריז

אודות הכותב/ת

כתוב תגובה