חמישה צעדים לחיים בריאים יותר

חושבים על לשפר את איכות חייכם? להכניס יותר ספורט לעיניינים? חמישה צעדים ללחיים בריאים יותר

סמנתה קלייטון,AFAA, ISSA , סגנית נשיא, ביצועי ספורט וכושר, הרבלייף העולמית מעניקה את חמשת הצעדים הראשונים שיבטיחו שחיים בריאים יותר:

  1. העניקו עדיפות לכושר משפחתי

רבים בילו השנה הרבה יותר זמן עם המשפחה בעקבות האתגרים שהציבה המציאות החדשה, ביניהם העבודה מהבית ושיעורי הזום של הילדים. תוך שאנו ממשיכים לנווט בנורמלי החדש שלנו, הקפידו להמשיך ולהקדיש זמן לבילוי עם המשפחה והשארו פעילים, שלבו פעילויות כושר בבית או בחוץ: טיולים משפחתיים או אתגרי כושר בבית זה תמיד יהיה  win-win.

  1. נסו משהו חדש

גם אם כבר יש לכם שגרת כושר קבועה, שילוב וגיוון יאפשרו לכם להמשיך לאתגר את הגוף! בין אם זה לשחק כדורעף, לשחק כדורגל בליגה מקומית או להירשם לשיעורי היוגה שהתכוונתם לנסות, התחייבו לנסות פעילות חדשה השנה.

הדרך הטובה ביותר להבטיח שאתם מתאמנים מספיק היא לשלב את האימונים בשגרה היום-יומית. בנוסף, ניהול מעקב אחר הפעילות היום-יומית וזמן האימונים יכול לסייע בשמירה על מחויבות ומוטיבציה .

  1. שחררו את הנפש: יותר חברים, פחות מדיה חברתית

קל הרבה יותר להשלים את תוכנית האימונים עם בן/בת זוג ביחד. בשנה האחרונה נאלצנו להסתמך יותר על טכנולוגיה כדי להמשיך להתאמן. הטכנולוגיה היא כלי נפלא לחיפוש מתכונים, אימונים ותכנים מעוררי מוטיבציה, אך כדאי שתוודאו שאתם משתמשים בה כדי לשפר את עצמכם, ולא כדי לערפל את המוח שלכם. שמרו על בריאות הנפש, קחו הפסקה מהטלפון הסלולרי והיו נוכחים. הזמנת חבר או בן משפחה להתאמן איתכם לא רק תשמח אתכם בכך שתוכלו לבלות איתם זמן באופן אישי, היא גם תספק את החיבור האנושי שחיוני כל כך לנפש שלנו, ולתוצאות הכושר שלנו.

  1. נסו תזונה מהצומח

הרבלייף ערכה לאחרונה סקר גלובלי הנערך ב-30 מדינות וביניהן ישראל, הקיף 1,000 נשאלים בישראל ומצא כי 32% מהם עברו השנה לתפריט צמחי. מאכלים מהצומח דוגמת בטטה ודגנים מלאים מספקים פחמימות מצוינות לאנרגיה, אך חשוב להבטיח שתקבלו גם חלבונים איכותיים לבנייה ולתיקון השרירים – השילוב המושלם הוא חטיף בריאות אחרי אימון. הימנעות מקלוריות ריקות ובחירה במזונות צפופים תזונתית חיונית כשאתם לחוצים ועסוקים ותעניק תחושת שובע למשך זמן. בשורה התחתונה: אם לא תקדישו תשומת לב מספקת להרגלי האכילה שלכם, לא תשיגו את התוצאות הרצויות.

  1. השגיחו על הפסולת שאתם מייצרים

קחו את ההרגלים הבריאים שלכם צעד אחד קדימה וחישבו גם על האופן בו נוכל לספק תזונה בת קיימא לאחרים. המגפה העולמית החריפה את אי-הביטחון התזונתי, עם 132 מיליון נפגעים פוטנציאליים מתזונה לקויה עד סוף 2020. לפי נתוני ארגון המזון והחקלאות של האו"ם, כשליש (או 1.3 מיליארד טון) מכל המזון המיוצר ברחבי העולם הולך לאיבוד או מבוזבז, מה שמעמיק עוד יותר את המשבר התזונתי הגלובלי. בשנה האזרחית החדשה, מצאו סיבה שחשובה לכם ומצאו את הדרכים שיאפשרו לכם לתרום לקהילות שלכם.

 

הכתבה באדיבות הרבלייף

אודות הכותב/ת

כתוב תגובה