טיפים לטיפוח השפתיים בימי הקיץ והמסכות

השנה נוספו ליובש הרגיל של השפתיים הסובלות בקיץ, גם הגירויים והעקצוצים שנגרמים מחבישת מסכה במשך שעות ארוכות. איך מגנים על השפתיים? האם מזגנים ומיזוג אוויר באמת משפיעים עלינו או שזה סתם מיתוס? וגם טיפ טיפוח טבעי, פשוט וזול שכל אחת יכולה לעשות בבית

אבדן המים בשפתיים הוא פי 3 – 10 מאזורי הפנים או הגוף האחרים. בעידן מסכות הקורונה ובגלל כיסוי הפה הכל מתעצם. כלומר,  המסכה מעצימה את היובש והגירויים בשפתיים. עור השפתיים שלנו, עדין מאוד ודק יותר (ב-75%) מיתר הגוף – למעט אזור העיניים.

יובש בשפתיים הוא מראה לא אסתטי המלווה בתחושת אי נוחות, שריפה, עקצוץ, אדמומיות, סדקים, חתכים וגרד.  כשהשפתיים שלנו יבשות אנו נוטים ללקק אותם – וזו טעות.

הדחף הראשון שלנו הוא ליקוק שפתיים – טעות נפוצה ולא מומלצת, לטווח הארוך, פעולת הליקוק רק מחמירה את המצב. הליקוק גורם לרטיבות בשפתיים ולשחיקת שכבת העור הדקה המגנה עליהם. התוצאה הנוצרת היא שפתיים סדוקות וכואבות יותר.

הדחף השני שלנו (אחרי ליקוק השפתיים): לקלף את פיסות העור המבצבצות בשפתיים, הקילוף גורם לדימום ולכאב, המחמירים את היובש לכן, אסור לקלף את השפתיים!

איך שומרים ומטפלים בשפתיים יבשות?  מומלץ שתיית מים מרובה, ללחח את השפתיים בשפתוני לחות מחומרים טבעיים בכדי למנוע אלרגיות וכו'. ישנם סוגים של תכשירים לשפתיים, עם ריחות טעמים וצבעים שונים. כשאנו בוחרים תכשיר חשוב לשים לב למרכיבים שלו.

מומלץ  לפני השינה להשתמש במסכת שפתיים לשיקום וחיזוק מחסום עור השפתיים ולתוספת לחות והזנה.

מיתוסים:

  • חוסר שתיית מים יכול לגרום ליובש בשפתיים  – נכון.
  • חימום/ קירור על ידי מזגן מייבש את השפתיים  – נכון.
  • שתיית מים מרובה מפחיתה את יובש השפתיים – נכון.
  • בקיץ המזגן מפחית לחות בחלל החדר ומייבש (גם את השפתיים) נכון.
  • המלצה: כיבוי המזגן מעת לעת ואוורור החדר.

טיפ תוצרת בית: לשמירה על לחות מקסימלית באזור השפתיים –  ניתן למרוח מיי ורדים על השפתיים מדי לילה. בנוסף, לחתוך סלק להניח לייבוש בשמש ,לטחון דק ולהוסיף למעט מיי ורדים. תערובת זו יש  למרוח על השפתיים ולשטוף במים פושרים לאחר 10 דקות. ניתן לחזור על פעולה זו פעמיים ביום.

באדיבות: חנית נצר מנהלת הדרכה בקיל'ס Kiehl's מותג הטיפוח הניו-יורקי

אודות הכותב/ת

כתוב תגובה