מאחורי המסכה: טיפים לטיפוח עור הפנים בקיץ הקורונה

חבישת המסכה הממושכת פוגעת בעור הפנים ועשויה לגרום להתפתחות פצעונים, חתכים ושפשופים בעור הפנים. כמה טיפים כדי לטפח את העור גם בשמש הקיץ הישראלית, וגם מבעד לקורונה.

נראה שאנו הולכים לבלות עם מסכות הפנים עוד הרבה מאוד זמן וההנחיות הם נכון לעכשיו כי כל  היוצא מפתח ביתו למרחב ציבורי חלה חובת עטיית מסכה. איזור האף והפה אותו מכסה המסכה הינו איזור רגיש מאוד שבקלות מתגרה לכדי פריחה, חתכים בצידי הפה או מתחת לאף ועד להתפרצות פצעונים\ אקנה.

ד"ר להבית אקרמן, מומחית לרפואת עור,  מסבירה "אם בימי קיץ רגילים עור הפנים  נאלץ להתמודד עם חום ולחות, הרי שכעת המשימה קשה ומסורבלת פי כמה. המסכה למעשה יוצרת סביבה אטומה, לא מאווררת, לחה וחמה, ולעיתים רבות גורמת לפריחות ולגירויים העלולים להוביל לגרד, לקילופים ואדמומיות בעור ואף לנזקים כמו אקנה".

להלן מספר טיפים מד"ר להבית אקרמן שחשוב לנשים/ גברים ובני נוער לאמץ  בתקופה הקרובה:

  • חשוב מאוד לשמור על עור הפנים נקי ויבש עד כמה שאפשר!
  • יש להסיר עודפי שומן ע"י שטיפה במים וסבון פנים עדין, גם בבוקר לפני היציאה עם המסכה וגם בערב לאחר שמשתמשים בה כל היום.
  • מומלץ לסגל שגרת טיפוח שונה, ולעבור לתכשירים בעלי מרקם קליל ודלי שומן.
  • רצוי לחסוך בשכבות- במקום להשתמש בלחות, סרום, הזנה ומייק-אפ למשל, אפשר להשתמש בקרם דמי מייק-אפ טריפל. בצורה כזאת, ניתן להפחית את הסביבה הדביקה שגורמת ליותר גירוי בעיר.
  • בלילה, לפני השינה חשוב גם כן להקפיד על שגרת הטיפול ולהשתמש בתכשירים פעילים שמסייעים בחידוש העור.
  • לאלו שמוצאים את עצמם שהמסכת בד הכירורגית גורמת להם לגרד ואדמומיות, מומלץ להשיג מסכת הגנה שקופה שלא נמצאת במגע עם הפנים.
  • יש להחליף מסכות בתדירות גבוהה, במיוחד אם המסכה כבר לחה.

בימים אלו ד"ר להבית אקרמן, משיקה בישראל שיטה חדשנית, פורצת דרך-  'הקלרסקה'  (Kleresca) לטיפול במקבץ בעיות עור  שכיחות של התקופה האחרונה: אקנה פעיל , רוזיציאה, שיפור מרקם ואיכות העור וטיפול תומך ומשקם לפני ואחרי טיפולים אסתטיים.

אודות הכותב/ת

כתוב תגובה