על קצות האצבעות: המדריך השלם למניקור ביתי

המניקור תמיד היה אחד הדברים שבלעדיהם אני לא יכולה לצאת מהבית. באופן אישי הוא חשוב לי כמו איפור, אם לא יותר. בעקבות תקופת הקורונה, שבה נאלצנו להתמודד עם הציפורניים לבד וללא עזרתה המסורה של הקוסמטיקאית, נשים רבות גילו שאין להן מושג איך להוריד את לק הג'ל ולטפל בציפורניים. החלטתי להכין לכן מדריך ביתי לטיפול בציפורניים, עם מידע שכל אישה צריכה לדעת – בימי משבר וגם בימי שגרה.

צילום: אסתר בן אלבז

בכל שלבי הטיפול בציפורן, חשוב להקפיד לטפח את הציפורן באופן שישמור עליה לטווח הרחוק וימנע פגיעה בה – בין כשאת מטפלת בעצמך, ובין כשמישהי אחרת מטפלת בך. 

הסרת הג׳ל

הג'ל בנוי בשכבות שמתקבעות ולכן אי אפשר להסיר אותן בעזרת אצטון פשוט. הדבר הכי גרוע הוא לנסות לקלף אותו – זה יגרום לפגיעה של ממש בציפורן. למי שממש מסתבכת, ואין לה שום דרך אחרת להוריד – תמיד אפשר לחכות שהציפורן תגדל ולקצר אותה כך שהג'ל יעלם. זאת כמובן אופציה למקרי קיצון, אבל היא אפשרית. 

אז איך מסירים את הלק ג'ל לבד? 

פותחים קצת את הג׳ל בעזרת משייף ציפורניים פשוט ואחרי שיוף של הציפוי העליון, מניחים צמר גפן ספוג באצטון 70% ועליו נייר כסף. ממתינים מעט, ומסירים בעדינות את הגל. שימי לב שהאצטון חייב להיות 70%, אחרת הוא לא יעזור.

צילום: אסתר בן אלבז

אם אין לך אצטון, תוכלי לשייף את הציפוי לאט לאט, ואחריו את הלק עד שאת מגיעה לבסיס הג׳ל. בזהירות רבה, ממשיכים לשייף עד לציפורן. אני ממליצה לעצור בשלב השקוף כדי שלא לפגוע בציפורן עצמה. 

לאחר הסרת הג'ל, מעסים את הציפורן ואת העור מסביב בשמן שקדים, חמאת שיאה או שמן ייעודי לציפורניים, על מנת לרכך את העור ולהזין אותו מעט.

בניית המניקור

הכי כיף זה ציפורן מסודרת. אני אוהבת מניקור רגיל, מסיבה פשוטה: נכון שהוא לא נשאר ליותר משבועיים במקרה הטוב, אבל הוא שומר על הציפורן לטווח הארוך. הציפורניים לא הופכות להיות דקות, הן נשארות בריאות וטובות. 

צילום: אסתר בן אלבז

לצערי אני נתקלת בהרבה מניקוריסטיות שלק ג'ל זה התחביב שלהן, ואין מספיק התייחסות לשמירה על בריאות הציפורן. עדיף להימנע מג׳ל ומדי כמה זמן לאוורר את הציפורניים עם לק רגיל.

על הציפורן יש שכבת שומן שנועדה לשמור עליה, לכן מי שמניחה ישר את הלק לא תקבל עמידות והוא לא יחזיק ליותר מיום. לאחר הסרת הלק, בשלב הראשון מנקים את הציפורן מאותה שכבת שומן בעזרת אצטון או אלכוהול. חשוב לנקות היטב גם בצד הציפורן ואם יש עור מיותר שאת יודעת להוריד – הסירי אותו בזהירות. 

לאחר הסרת השומן – העבירי בעדינות בלוק שיוף פשוט לשיוף קל על מנת להסיר את השומן בצורה יסודית. אין צורך ללחוץ חזק מדי.

צילום: אסתר בן אלבז

בעזרת פצירה, שייפי את הציפורניים בצורה האהובה עלייך, עגולה או מרובעת. נסי לשמור על אורך אחיד ביניהן. שימי לב שלא נשארו פירורים מתחת לציפורן. בעזרת רטיית איפור (ולא צמר גפן שמשאיר סיבים) עברי שוב על הציפורן על מנת להסיר את אבקת השיוף. בין השלבים, השתדלי שלא לגעת בציפורן כדי שלא תתלכלך בשומן מהידיים. 

מחזק הציפורניים משמש כשכבת בסיס ונועד כדי לחזק את הציפורן. הניחי שכבה דקה ואחידה על כל שטח הציפורן עד לקצה ומשחי שתי שכבות של הצבע הרצוי מהג'ל (ממליצה על חברת ג'ייד ו-o.p. קרטיס), והניחי לשכבות להתייבש מעט.

צילום: אסתר בן אלבז

הטופ הוא הציפוי שמניחים בחלק העליון לסיום. הוא שומר על הלק, סוגר אותו ונותן לו גימור מבריק. מרחי שכבה דקה ויפה ותני לו להתייבש. אם במהלך השבוע את מרגישה שהברק ירד, תוכלי להניח שכבת טופ חדשה להברקה.

אודות הכותב/ת

כתוב תגובה